SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vas 14718088
nr 1471 8088
Vas
CG Hallberg, 1920-/30-tal, reliefdekor med dansande flicka, Nysilver. Höjd: 24,5
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:47:19
100 kr
150 kr
250 kr
300 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.